вторник, 2 май 2023 г.

ПРВОМАЙСКИ СПОРТНИ ИГРИ ! ЧЕСТИТ ПЪРВИ МАЙ ДЕН НА ТРУДА И РАБОТНИЧЕСКАТА СОЛИДАРНОСТ!

На 29.04.2023г. на спортните площадки на СУ”Сава Доброплодни” се проведоха традиционните първомайски спорни игри организирани от БРФ “Спорт и здраве”, РК”Спорт и здраве-Шумен” РС на КНСБ – Шумен, ОС на БФС гр. Шумен и Община Шумен. Проведоха се състезания по футбол, волейбол, дарс и теглене на въже. В игрите взеха участие повече от 150 състезатели, работници, учители. В състезанието по мини-футбол взеха участие 8 отбора, който бяха разделени чрез жребий на две групи по четери отбора. Група “А” и група “Б” изглеждаха по следния начин: Група “А” 1. АМ “Черно море-1” 2. Увреден слух 3. Ново стъкло 4. Енпай Група “Б” 1. АМ “Черно море-2 2. Алкомет 3. Учители 4. Теси Отборите играха на принципа всеки срещу всеки в групите си. На първо място в група “А” излезе АМ”Черно море -1” на второ Енпай. В рупа “Б” на първо място се класира АМ”Черно море-2” на второ Алкомет и така за трето и четвърто място играха Енпай и Алкомет завършил 1 – 2 за Алкомет, а на финала АМ “Черно море-1”и АМ “Черно море-2” 1 – 3 с победа за АМ “Черно море – 2” и така се образува следното класиране: 1. АМ “Черно море - 2” 2. АМ “Черно море - 1” 3. Алкомет 4. Енпай В индивидуалните награди на отборите бяха осигурени топки и ръкавици. За най - добър играч бе определен Айхан Ведат от АМ “Черно море-2” с футболна топка. За най - добър вратар Петър Петров от АМ “Черно море -1” с вратарски ръкавици. Купата за ферплей отиде при отборт на Теси, а за 4 място беше осигурена футболна топка за отборът на Енпай. В турнира по дарс взеха участие 8 отбора. След изиграване на срещите се получи следното класиране: 1. Триада 2. Увреден слух - 1 3. АМ “Черно море” В индивидуалните награди за най точен стрелец бе определен Нурие Ерхан от Ново стъкло. Наградата за феърплей грабна Теодор Петров от Увреден слух-1. В игрите по Теглене на въже на първо място се класира отборът на Ново стъкло, а на второ отборът на Теси. В игрите по волейбол взеха участие три отбора, това бяха Ракета Шампиони и Филаделфия. Отборите играха на принципа всеки срещу всеки и така се оформи следното класиране: 1. Ракета 2. Шампиони 3. Филаделфия В индивидуалните награди за най-добър нападател грабна Георги Братованов от отбор Ракета, за най-комплексен състезател Ирен Митева от отбор Шампиони. Наградите бяха връчени от организаторите на турнира. Директорът на СУ”Сава Доброплодни” д-р Албена Иванова Неделчева, Областния координатор на КНСБ – Шумен Радостин Павлов, Председателят на РК”Спорт и здраве – Шумен” Веселин Гацев. Гости на игрите бяха зам. председателят на леката промишленост Красимир Вълчев и националния координатор на федерацията в леката промишленост Мария Трънчева. Досегашния председател на клуба Анета Денева, представител на общ. координационен съвет на СБУ Шумен Боянка Трънчева.

Няма коментари:

Първомайски спортен празик по случай деня на труда

На 28.04.2024г. от 9:00ч. на спортните площадки на СУ”Сава Доброплодни” се проведоха традиционните първомайски спорни игри организирани от Б...